Koh Phi Phi je veľmi ohromujúci a môže vás zabiť

Adventurous Kate obsahuje pridružené odkazy. Ak prostredníctvom týchto odkazov uskutočníte nákup, zarobím vám províziu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Koh Phi Phi, ostrov pri thajskom pobreží Andamanu, je najslávnejší tým, že sa stal filmom Leonardo DiCaprio Film The Beach. Väčšina ľudí prichádza na ostrovy Phi Phi, ktoré očakávajú nedotknuté ostrovné raj.

Bohužiaľ sa po príchode zvyčajne stretávajú so hrubým prebudením.

Koh Phi Phi nie je rajom.

Nechápte ma zle – ostrov je krásny. Vynikajúco krásne. Ale bolo to tak preplnené a tlačilo sa na pokraj, že je veľmi ťažké si vychutnať ako cieľ.

Overtourizmus ovplyvnil mnoho destinácií. Je smutné, že nadmerné rozvoj zničil ostrovy Phi Phi.

Tento príspevok bol aktualizovaný v decembri 2019 presnými cenou a informáciami.

Obsah

Koh Phi Phi
Maya Bay zatvorená
Je Koh Phi Phi bezpečný?
Stojí za to Koh Phi Phi?
Koh Lanta je lepšia ako Koh Phi Phi
Ďalšie alternatívy k Koh Phi Phi
Kde zostať v luxusnom hoteli Koh Phi Phibest Koh Phi Phi: Zeavola Resort
Najlepší hotel v strednom rozsahu Koh Phi Phi: PP Princess Resort
Najlepší rozpočtový hotel Koh Phi Phi: Panmane Hotel
Najlepší hostel Koh Phi Phi: Dormsin Hostel

Ako sa dostať do Koh phi Phigetting na Koh Phi Phi loďou
Dostať sa do Koh Phi Phi vzduchom
Dostať sa na Koh Phi Phi autobusom alebo vlakom

Mali by ste ísť do Koh Phi Phi?

Cestujte na ostrov Phi Phi a budete si užívať čistú tyrkysovú vodu, ako je táto.
Koh Phi Phi

Koh Phi Phi je jedným z najslávnejších ostrovov pri pobreží Andamanu v Thajsku (západné pobrežie). Ostrovy Phi Phi pozostávajú z dvoch ostrovov: Koh Phi Phi Don a Koh Phi Phi Leh.

„Phi Phi“ sa vyslovuje „Pee Pee.“ (Čo je ironické, pretože stresovaný kanalizačný systém znamená, že ostrov zvyčajne vonia ako Koh Poo Poo.)

Koh Phi Phi Don je jediný obývaný ostrov a je domovom všetkého ubytovania a vybavenia ostrovov Phi Phi. Ak bývate cez noc na Koh Phi Phi, bývate na Koh Phi Phi Don. Je to ostrov bez vozidiel a niektorí hoteloví pracovníci pohybujú batožinou tým, že za nimi ťahajú vozíky, kričia: „Pípnutie pípnutia!“ Keď kráčajú po ulici.

Koh Phi Phi Leh je neobývaný ostrov na juh, ktorý je domovom slávnej zálivu Maya, a od roku 2018 je uzavretý na opravu škody (a možno tak zostane do roku 2021). Viac na tom nižšie.

Koh Phi Phi bol v tsunami v roku 2004 nesmierne poškodený, kde prišlo o život približne 4 000 ľudí na ostrove. Približne 70% infraštruktúry ostrova bolo zničených. Pri pohľade na tvar ostrova, kde väčšina vývoja sa odohráva na úzkom isthmuse, nie je žiadnym prekvapením.

Pri spätnom pohľade by to bol čas na prestavbu Koh Phi Phi trvalo udržateľným spôsobom.

Bohužiaľ sa to nestalo.

Koh Phi Phi bol vybudovaný ešte horšie ako predtým. (A chápem prečo – keď ste stratili všetko, vrátane svojho živobytia a prípadne vašich blízkych, urobíte všetko, čo je potrebné na prežitie.)

Maya Bay zatvorená

Maya Bay na Koh Phi Phi Leh je miesto, kde bola pláž zastrelená. Ak ste videli film, viete, že Maya Bay je takmer nevysloviteľne nádherná.

Ale takto vyzerala Maya Bay, keď som išiel pred niekoľkými rokmi. Dnes je Maya Bay špinavá a plazí sa s turistami – až 5 000 za deň (!!).

Nie presne nedotknuté. A veľká časť okolitého koralu bola v dôsledku toho zničená.

Našťastie thajská vláda vstúpila a zavrela ostrov v roku 2018. Pôvodne mala trvať až koncom roka 2018, ale teraz môže byť uzavretá do roku 2021.

Ale toto uzavretie je dobré! Thajská vláda vysadila v okolí 10 000 koralových rastlín. Zatiaľ čo zmena podnebia zostáva hrozbou pre prežitie koralov, je to krok správnym smerom.

Príďte na ostrovy Phi Phi, ak ste tu na párty!
Je Koh Phi Phi bezpečný?

Rovnako bezpečné, ako môže byť Thajsko, čo je vo všeobecnosti celkom bezpečné, pokiaľ nepijete príliš veľa a sledujte svoje veci. Okrem toho môže byť Koh Phi Phi celkom nebezpečným miestom:

Nebezpečné pre vašu peňaženku. Zo všetkých miest, ktoré som navštívil v Thajsku, bol Phi Phi zďaleka najdrahší. Najlacnejšie ubytovanie je asi 1 000 bahtov (33 dolárov) za 18-lôžkovú koľaj. A ja som musel zaplatiť 10 bahtov, aby som použil drepú toaletu. (Mali mi zaplatiť!)

Nebezpečné pre vaše nohy. Pri návšteve Maya Bay na Koh Phi Phi Leh, kde bola natáčaná pláž, sme vyliezli na niektoré skaly-a moji bezohľadní kamaráti takmer zabili nohy na svojich ihličkách. Šokovalo ma, že tu boli zájazdy, ktoré vedú turistov, mnohí z nich staršie a zle pripravené, cez tieto klzké, ostré skaly, zatiaľ čo držali laná pre podporu.

Nebezpečné pre váš nos. Ošetrenie odpadových vôd nie je najväčšie, čiastočne kvôli drvivému objemu návštevníkov. Očakávajte dosť zvláštnych zápachov.

Nebezpečné pre vašu pečeň. Scéna strany je tu šialená a zdá sa, že všade ponúka 2-pre 1 vedrá. Myslel som, že som sa tvrdo rozlúčil v Ao Nang -nullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post