Dream Travel Job: Ako Edna získala koncert na olympijských hrách

Adventurous Kate obsahuje pridružené odkazy. Ak prostredníctvom týchto odkazov uskutočníte nákup, zarobím vám províziu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Dnes mám pre vás pochúťku-prvý v mojej sérii rozhovorov, ktoré nie sú získané,! Z času na čas budem robiť rozhovory s cestujúcimi so skutočne zaujímavým zázemím – a Edna Zhou of Expat Edna je jednou z nich.

Možno si pamätáte, že ma pred rokom a pol hostila Edna, americký dobrodruh, hostil v Singapure. Odvtedy sa presťahovala do Paríža, zapojila sa do pekného Brita a vyložila svoju vysnívanú prácu – ako novinárka na olympijských hrách v Londýne!

Práca na olympijských hrách sa môže javiť ako nemožný sen, ale Edna je živým dôkazom, že nie je mimo dosahu. Poďme to, Edna!

AK: Máte 23 rokov a vaša posledná práca pracovala na reality show v Singapure. Ako ste na Zemi pristáli s touto vysnívanou prácou?!

EZ: Začal som v roku 2010, počas leta po ukončení štúdia. Presťahoval som sa do Singapuru na rozmaru, čo znamená, že som nemal zoradenú prácu a veľa voľného času – tak som sa rozhodol dobrovoľne na olympijských hrách mládeže. Nakoniec som skončil v hlavnom tlačovom centre, kde som tvrdo pracoval ako dobrovoľník a odišiel som s niekoľkými kontaktmi na olympijských médiách. Títo ľudia ma potom po zápasoch spojili so svojimi kontaktmi.

V roku 2011 (pár mesiacov po tom, čo som odišiel, povedala reality TV Job), som pracoval s jedným z týchto kontaktov na Universiade Games v Číne – a nakoniec sa stali rovnakými ľuďmi, ktorí ma tento rok v lete priviedli do Londýna.

Takže to bolo trochu šťastia (stretávanie správnych ľudí v správny čas) a tvrdá práca v kombinácii s robením tých menších udalostí, ktoré mi poskytli ďalšie skúsenosti a kontakty.

Aký bol typický deň pre vás na olympijských hrách?

Každý deň bol iný, ale väčšinu dní išlo niečo také: Ráno by som išiel priamo do hlavného tlačového centra (MPC), alebo by som sa najskôr vydal na spustenie médií, rozhovor alebo inú jednorazovú udalosť . Keby to bolo druhé, do MPC by som dorazil až do neskorého popoludnia, keď by som svoj príbeh o rannej udalosti podal, a potom som sa vydal na večerné športové finále.

V dňoch, keď som išiel rovno do MPC, som ráno išiel na denné médiá MOV, potom popoludní píšem, upravuje a skúmajte ďalšie príbehy. Vo večerných hodinách by som zamieril buď na vodné centrum alebo na olympijský štadión, pretože som zakryl kúpanie a atletiku. Udalosti zvyčajne bežali do 21:00, potom by som sa držal na tlačových konferenciách, ktoré zvyčajne trvali ďalších pár hodín. Podal som svoj príbeh, potom som sa dostal domov z východného Londýna do Islingtonu a prišiel som spať okolo 2, 2:30.

Vždy sa však vyskytli variácie: či už sa zúčastnilo otvorenia olympijského domu, večerný rozhovor, ktorý znamenal, že som nemohol pokryť udalosť alebo noc zle načasovaného nosenia, ktorá ma nevidela spať až do 4:00, každá Deň mal prekvapenia. Jedinou konštantou bolo, že som podal aspoň jeden príbeh (niekedy dva alebo tri) denne.

Dostali ste sa na rozhovor s akýmikoľvek športovcami celebrít?

Mal som rozhovor s Ryan Lochte na sponzorskej udalosti, ale došiel mu čas a nedostal som jeden na druhého. Stále som si však vybral niekoľko dobrých citátov z počúvania jeho rozhovorov s ostatnými novinármi.

Táto osoba nie je športovec, ale tiež som sa dostal na rozhovor Khaliaha Aliho, dcéru Mohameda Aliho, na slávnostnom ceremoniáli, ktorý oslavuje svetový mier.

Aké rady máte pre ľudí, ktorí majú záujem pracovať pre olympijské hry v Soči alebo Rio?

Tu sú dve veci, ktoré som sa dozvedel o tejto oblasti:

Toto je okruh, v ktorom musíte zaplatiť svoje poplatky – a tým myslím, že ak prichádzate priamo z univerzity, očakávajte, že budete pracovať aspoň na udalosť alebo dve zadarmo, kým začnete platiť. Olympijské hry sú veľké ligy – všetci ostatní dali roky (niekedy desaťročia) práce, aby sa sem dostali, takže by ste samozrejme mali. Minulý rok som strávil mesiac v Austrálii dobrovoľníctvo v mediálnom tíme na majstrovstvách sveta plachtenia a to všetko – lety, ubytovanie atď. – som sa zaoberal sám. Ale urobil som to, pretože som chcel zážitok a ukázal som, že som nadšený z práce v tejto oblasti.
Sieť včas, často sieť. Je to očividne celkom špecializovaná oblasť, medzinárodné športové udalosti – takže sa ľudia nielen poznajú, ale budú vyzvať starých kolegov o pomoc pri budúcich udalostiach. Takže sieť je šialená a buďte opatrní, aby ste nespálili žiadne mosty, pretože všetci pozná každého. Pred olympijskými hrami som pracoval iba tri podujatia (Singapur, Čína, Austrália), napriek tomu som sa stále narazil na starých kolegov z každej z týchto udalostí v Londýne.

Takže sa v podstate zapojte, sieť a začnite teraz, ak sa chcete dostať do Soči alebo Rio.

A čo dobrovoľníctvo na olympijských hrách?

Dobrovoľníctvo je úžasné. Takto som začal, a to nielenže je to úžasný vstupný bod do poľa, pokiaľ idenull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post