20 najlepších miest na návštevu v Las Vegas a okolo

Známe ako Entertainment Capital of the World, Las Vegas je mesto známe vysokou koncentráciou kasín, letovísk a nočného života. Las Vegas je obklopený obrovskými prírodnými kaňonmi a mojou púšťou, je skvelým miestom na nasadenie predstavení od slávnych interpretov, ako sú Celine Dion a Mrkva top, ako aj nejaké špičkové nákupy a jemné stravovanie.

Foto: Grant Cai na Unsplash
Medzi nekonečné zoznamy vecí, ktoré treba robiť v Las Vegas, nájdete niektoré z najvyšších vzrušujúcich jázd na svete, vzrušujúce outdoorové aktivity, nezvyčajné múzeá, exotické hotely a najkomplikovanejšie vodné fontány. Ak navštívite Las Vegas, získate tiež šancu navštíviť niekoľko televíznych a filmových sietí, pretože slávna Freemont Street bola domovom mnohých hollywoodskych inscenácií. Jasné svetlá mesta sú tiež veľmi blízko mnohým prírodným zázrakom, ako napríklad Grand Canyon a Rieka Colorado, takže zoznam najlepších miest na návštevu v Las Vegas má pre každého niečo!

Ďalšie články, ktoré môžete čítať:

Benátske letovisko – Prečo zostať v najväčšom apartmáne v Las Vegas

Môj zážitok z Foodie Tour so vlastným sprievodcom v Las Vegas!

15 skvelých vecí, ktoré môžete robiť v Las Vegas pre mladé páry

Noc plná chutných jedál pri prehliadke Foodie Tour v LapsMacking v Las Vegas

10 miestnych jedál, ktoré by ste mali vyskúšať pri návšteve Las Vegas

Obsah

1. pás
2. Benátsky hotel, Parížsky hotel a Eiffel Tower
3. Bellagio fontány
4. Fremont Street
5. Caesarov palác
6. Vysoký valček Linq
7. Luxor Hotel
8. Nellis Dunes
9. Hoover Dam
10. Grand Canyon
11. Akvárium Shark Reef
12. Madame Tussauds
13. Cirque du Soleil v hoteli MGM
14. Znak Las Vegas
15. Las Vegas Motor Speedway
16. Sedem Magic Mountains
17. Údolie ohňa
18. Stratosférická veža
19. Múzeum Mob
20. Čierny kaňon

1. pás

Foto: David Vives na Unsplash
4,2-míľový úsek, ktorý prebieha južne od limitu mesta Las Vegas, je známy ako pás. Strih je lemovaný niektorými z najväčších hotelov a kasín na svete a je považovaný za jeden z najpopulárnejších turistických destinácií na celom svete. Prvé kasínové letovisko, ktoré sa má postaviť na prúžku, bolo otvorené v roku 1941 a pomaly viedlo k vysokej koncentrácii mrakodrapov a jasných svetiel aktuálneho dňa.

2. Benátsky hotel, Parížsky hotel a Eiffel Tower

Benátsky hotel je druhým najväčším hotelom na svete, inšpirovaným návrhom Benátok v Taliansku. Hotel obsahuje mnoho malých replík kultových benátskych ochranných známok, ako je napríklad Rialto Bridge a Gondola Rides. Parížsky hotel je známy z podobného dôvodu, iba tentoraz replikuje vzhľad Paríža vo Francúzsku. Medzi orientačné body v hoteli Paríž patrí Eiffelová veža v polovici veľkosti a oblúk Dvoj tretiny oblúka Triomphe.

3. Bellagio fontány

Foto: Nick Forting on Unsplash
V prednej časti hotela Bellagio je vodná funkcia, ktorá pravidelne ožíva po celý deň v Las Vegas. Každých 30 minút v popoludňajších hodinách a každých 15 minút v hodinách od 20:00 do polnoci sa objaví choreografická fontána, ktorá sa objaví na hudbu a osvetlenie. V roku 2005 bolo pridaných 16 nových trysiek, ktoré sú schopné strieľať vodu až 460 stôp do vzduchu.

4. Fremont Street

Foto: Ray_explores CC od 2.0
Prvá ulica bola vydláždená v Las Vegas v roku 1925 a bola známa ako Fremont Street. Aj keď najslávnejšou ulicou v oblasti Las Vegas je teraz Strip (Las Vegas Boulevard), Fremont Street bol pôvodným centrom hotelov a kasín v Las Vegas, ktorý bol miestom mnohých filmových a televíznych súprav zobrazujúcich jasné svetlá Las Vegas .

5. Caesarov palác

Foto: Tomás del Coro CC BY-SA 2.0

Jedným z najväčších a najznámejších orientačných bodov v Las Vegas je rímsky Caesarov palác. Architektúra je plná rímskej ikonografie, najmä 20-stopovej sochy Augustusa Caesara, ktorá stojí pred hotelom. Kasíno na mieste je zamerané na vysoké valčeky, známe ako kde sa mnohí z bohatých hráčov stretávajú, aby hrali karty a iné hry. Caesarov palác bol tiež centrom miestnej zábavy, slávne hostiteľom aktov ako Frank Sinatra, Liza Minnelli a dokonca aj boxerovanie v ťažkej váhe!

6. Vysoký valček Linq

Foto od Tim Trad na Unsplash
Druhé najvyššie kolesové koleso – Linq High Roller – možno nájsť priamo v srdci Las Vegas Boulevard. Koleso je vysoké 550 stôp a otvorené v marci 2014. Vstupenky na jednu jazdu, ktorá trvá 30 minút, sa pohybuje od 24,95 a 34,95 dolárov, v závislosti od dennej doby. Vrchol kolesa ponúka panoramatický výhľad na oblasť obklopujúcu Caesarov palác a všetky susedné hotely.

7. Luxor Hotel

Foto Autor Booking.com

Hotel Luxor je 30-poschodový hotel v tvare pyramídy pomenovaný po meste Luxor v starovekom Egypte. Pyramída vyrobená z kovu a skla je jedným z najväčších projektov využívajúcich tieto materiály, ktoré boli kedy dokončené. Hotel je slávne domovom mrkvy a skupine Blue Man, kde môžu návštevníci očakávať, že chytia pravidelné perfz týchto činov.

8. Nellis Dunes

Foto: Sunbuggy Fun Rentals CC od 2.0
Pätnásť kilometrov severovýchodne od Las Vegas nájdete Nellis Dunes, je rekreačná oblasť s rozlohou 10 000 akrov známa pre výlety vozidiel All-Terrain. Zatiaľ čo jazdíte na dunách a púštnych chodníkoch, je tu veľká šanca, že zachytíte stíhacie lietadlá zo susednej základne leteckých síl Nellis, ktoré stúpajú nad hlavou. Napriek obrovskému množstvu otvoreného priestoru sú duny vzdialené iba 15 minút od pásu.

9. Hoover Dam

Foto: Ryan Thorpe na Unsplash
Od roku 1931 do roku 1936, priamo uprostred Veľkej depresie, bola vybudovaná priehrada Hoover, ktorá poskytuje energiu a vodu do oblasti Las Vegas. Samotná priehrada sa stala veľmi populárnou turistickou destináciou a priťahovala okolo jedného milióna návštevníkov ročne. V roku 1985 bol uvedený ako národná historická pamiatka v dôsledku inžinierstva zapojeného do jeho výstavby, čím sa stala veľmi dôležitou zastávkou pre inžinierskych a dizajnérskych nadšencov.

10. Grand Canyon

Foto: Gert Boers na Unsplash
Približne päť miliónov ľudí ročne sa dostane do Grand Canyonu, čo z neho robí jednu z najpopulárnejších prírodných atrakcií na svete. Hĺbku jednej míle kaňonu je možné pozorovať pozeraním z južného okraja, turistikou alebo jazdením do hĺbky alebo dokonca výletov helikoptéry nad hlavou. Veľká zmena nadmorskej výšky v národnom parku Grand Canyon umožňuje v tejto oblasti rásť veľké množstvo rastlín a zvierat, pričom cez kaňon sa nachádza takmer 2000 rôznych druhov rastlín.

11. Akvárium Shark Reef

Foto: Mark Byzewski CC od 2.0
Resort a kasíno Mandalay Bay je miesto, kde nájdete akvárium Shark Reef, jedno z najväčších akvárií v Severnej Amerike. Priestor 95 000 štvorcových stôp je plný mnohých druhov žralokov, rýb a plazov. Budete tiež schopní nájsť niekoľko ohrozených druhov morského života, ako napríklad žralok Galapagos a zelené píly. V akváriu majú niečo vyše 2 000 zvierat, takže ste povinní objaviť niekoľko tvorov, s ktorými ste sa nikdy predtým nestretli.

12. Madame Tussauds

Na celom svete je niekoľko Madame Tussaudovia, ale ten, ktorý sa nachádza v benátskom, zobrazuje veľmi špecifickú zbierku. Majú celú voskovú výstavu venovanú hviezdam Las Vegas, takže môžete ustúpiť v čase a zažiť starý Las Vegas, keď stojíte vedľa Elvisa Presleyho, Franka Sinatry a oveľa viac. Majú tiež špecifický displej venovaný filmu Hangover, ktorý bol natočený v Las Vegas, takže môžete mať pocit, že ste vstúpili na súpravu!

13. Cirque du Soleil v hoteli MGM

Cirque du Soleil, ktorý bol založený v Quebecu v Kanade, je najväčším súčasným producentom cirkusu na svete. Spoločnosť Cirque du Soleil, ktorá vystupuje v hoteli MGM v Las Vegas, je jednou z najslávnejších a najpopulárnejších. Inscenácie, ktoré nasadili, pozostávajú z vysokoenergetickej akrobacie a dramatického tanca, ktorý je priamo doma v luxusnom pozadí pásu v Las Vegas. Počas celého roka existujú rôzne predstavenia, takže keď ste v meste, musí dôjsť k výkonu Cirque du Soleil v Las Vegas.

14. Znak Las Vegas

Asi 4 míle južne od skutočných mestských limitov v Las Vegas nájdete neslávne neslávne vítané privítanie v báječnom znamení Las Vegas. Všeobecne sa považuje za južný limit pásu Las Vegas, vďaka čomu je ideálnym miestom na začatie dobrodružstva v oblasti Las Vegas. Pôvodne bol postavený v roku 1959 a je klasickým príkladom jasných značiek používaných v celom meste. Vitajte v značke Las Vegas je jedným z hlavných miest na návštevu v Las Vegas vždy, keď sa vydáte na cestu.

15. Las Vegas Motor Speedway

Foto: Tomás del Coro CC BY-SA 2.0
Las Vegas Motor Speedway je závodný okrsk motoristického športu, ktorý sa nachádza iba 15 kilometrov severovýchodne od pásu. Komplex s rozlohou 1 200 hektárov má viac skladieb, ktoré uspokojujú rôzne schopnosti a skúsenosti. Jednou z jedinečných ponúk je zážitok z NASCAR, kde návštevníci môžu riadiť skutočný NASCAR, s profesionálnym pozorovateľom okolo skutočnej trate NASCAR. Z hotela Westgate a kasína je dokonca bezplatná kyvadlová doprava, čo uľahčuje dostať sa tam z pásma.

16. Sedem Magic Mountains

Foto: Wesley Tingey na Unsplash
Dole v Hendersone, Nevada, južne od Las Vegas Boulevard, je farebná vonkajšia umelecká inštalácia známa ako Sedem Magic Mountains. Inštalácia pozostáva zo siedmich veží pestrofarebných hornín, ktoré tvoria ostrý kontrast s okolitou púštnou krajinou. Hory stoja tridsať stôp vysoké a sú otvorené a bezplatné pre verejnosť. Je to jedno z najlepších miest na návštevu v Las Vegas pre tých, ktorí cestujú po rozpočte.

17. Údolie ohňa

Foto: John Fowler na Unsplash
Po celý rok je oheň údolie 40 000 akrov červeného pieskovca Aztec. Nájdete 2 000-ročné petroglyfy vyrezané do kameňa, keď budete sledovať mnoho vinutých chodníkov a túr, ktoré môžete robiť cez údolie. K dispozícii je tiež návštevnícke centrum, ktoré má niekoľko exponátov, ktoré sa zobrazujúHistória parku, vysvetľujúca, ako sa časom formoval a zmenil. V parku sú dva kempingy, ktoré umožňujú mimoriadne dobrodružný preskúmať údolie cez noc.

18. Stratosférická veža

Foto Autor Booking.com

Stratosféra Tower, súčasť hotela známeho ako Strat, je najvyššou pozorovacou vežou v Spojených štátoch, ktorá merala 1 149 stôp vysokú. Vrchol veže je domovom revolvingovej reštaurácie pre tých, ktorí chcú večeru s výhľadom na panorámu mesta Las Vegas. V hornej časti veže sa nachádzajú aj rôzne jazdy na pumpovanie adrenalínu, napríklad veľký výstrel, ktorý sa pohybuje hore a dole po ihle veže. Veľký výstrel bol najvyššou vzrušujúcou jazdou na svete, až kým ju nedávno predbehla Canton Tower v Guangzhou.

19. Múzeum Mob

Foto: Neonbrand na Unsplash
Nachádzate sa v starej súdnej sieni v Las Vegas a nájdete múzeum Mob, známeho ako Národné múzeum organizovaného zločinu a orgánov činných v trestnom konaní. Múzeum odhaľuje kriminálnu stránku Las Vegas s exponátmi o korupcii kasíny a násilím v davom v celom meste. Jedným z najzaujímavejších predmetov je tehlová stena, kde sa v roku 1929 vyskytol masaker Valentína, jedna z najvýznamnejších udalostí organizovaného zločinu v Spojených štátoch.

20. Čierny kaňon

Black Canyon, ktorý sa formuje okolo 15 miliónov rokov, získa svoje meno z čiernej sopečnej skaly, ktorá lemuje svoje steny. Nachádza sa na rieke Colorado, kde je postavená priehrada Hoover. K dispozícii je 30 míľová vodná trasa, ktorá sa prechádza kaňonom, ktorý sa najlepšie skúma na palube kajaku. Okrem historického kameňa Black Canyon si tiež všimnete voľne žijúce zvieratá na okolitých útesoch, ako aj jaskyne, horúce pramene a artefakty z výstavby priehrady Hoover.

Ste na Pinterest? Pripínajte tieto!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post