10 Destinácie batohov, ktoré ste s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nepremýšľali o

dobrodružných, prekvapujúcich, dokonca úžasných – tieto zachytávajú dodržiavanie cieľov batohov. Nemusí byť úplne prvý v zozname kontajnerov všetkých, avšak to je o to viac dôvod, prečo ich pridať k vášmu.

Prejdite okolo stereotypov. Namiesto toho ich využívajte na ovplyvnenie a podporu vašej zvedavosti. Objavte si sami, čo o týchto miestach predpokladajú ostatní. Možnosti sú, budete v šoku. Nižšie je uvedených desať destinácií na batoh, ktoré by ste pravdepodobne nikdy neuvažovali, mali by ste však.

Obsah

1. Afganistan
2. Albánsko
3. Brunej
4. Irán
5. Maroko
6. Mjanmarsko
7. Namíbia
8. Filipínska republika
9. Uzbekistan
10. Jemen

1. Afganistan

Foto: Carl Montgomery CC od 2.0
Afganistan je v najlepšom prípade, že je znepokojený, je to trochu zbitá, ale krásna krajina. Pred cyklom násilia sa kus tejto oblasti vyvinul súčasťou Overland Hippy Trail. Jeho príťažlivosť spočíva vo svojich vynikajúcich horských odrodách, ktoré sa zvyšujú ťažkosťami týkajúcimi sa dostupnosti.

Najkrajšie z nich sú objavené v údolí Bamiyan, ktorý v jednom okamihu predstavoval najvyššiu sochu Budhu na svete vysoký 53 m. Socha vytesaná do pieskovcovej útesovej tváre sa datuje do obdobia Kushanu v šiestom storočí.

Foto dvidshub
Bohužiaľ, Taliban zničil sochu v marci 2001. Avšak to, čo zostane, je oblasť, ktorá stále ovplyvňuje úctu. Kláštorné bunky, ako aj jaskyne na útesoch sú stále nedotknuté a sú k dispozícii prehliadky so sprievodcom.

2. Albánsko

Foto: Steve Kellett CC BY-SA 2.0
Niektoré telefonáty volajú juhovýchodnou Áziou Európy – Albánsko je cenovo dostupné. Určite to nie je na jeseň nedostatok zázrakov pokaziť batohov. Získajte svoju dávku starovekých hradov. Chyťte zvyšky komunistickej minulosti. Položte nohy na pláže bieleho piesku. Výlet do významných horských pásiem. Hektické dni sú určite pred nami!

Albánsko leží na rodinnom pobreží nad Gréckom. Priame lety alebo pripojenia sú málo. Najjednoduchšou, ako aj potenciálne najefektívnejšou metódou, ktorá sa dostane priamo sem, je letieť do blízkeho Korfu, ako aj smerovať do Dubrovníka.

3. Brunej

Veľkolepý islamský dizajn sa napadne najprv so zmienkou o bruneisatitesbute, je tu viac pre tento pevne regulovaný sultanát, ktorý si vyžaduje skúmanie.

Divoká zver je ohromujúca, ako aj dažďové pralesy a mangrovy zachované. Ľudia sú priateľskí aj obrovskí na jedlo, ako aj nakupovanie. Brunei nejako dosiahol ideál. Napriek tomu, že je prísny sociálne riadený náboženský štát, je život veľký. Pozrite sa sami.

4. Irán

Foto: Hamed Sabre CC od 2.0
Irán obsahuje najlepšiu vysokú kvalitu cestovania – prekvapenia. Je to neočakávané, exotické a nepokoje v najlepšom možnom druhu. Cieľ nie je ani východ, ani na západ, rovnako ako iba začiatok fascinácie.

Domes, minarety, ako aj uličky z bahna, ako aj strechy, ktoré sa umiestnia na úpätí vynikajúcej Perzskej ríše. Farebné bazáre, atmosférické čajové domy, zájazdy púšte a horských odrôd vás privádzajú späť do súčasných čias a otvoria oči kráse, ktorá vás obklopuje.

Fotografovanie prenasledovaním nepredvídaných
Niekedy je ťažké oceniť to s problémom politiky v krajine, avšak keď prídete, zážitok je taký príjemný, že je prekvapujúci a vytrvalý naraz.

5. Maroko

Vyjadrite meno krajiny, ako aj jazyk sa valí záhadným a zvodným spôsobom. Pozrite sa na krajinu pre seba, ako aj stojíte, na základe liečby. Napriek tomu, že Marokom je jednoduchý kamenný hod od Európy, poskytuje svet úplne svoj vlastný. Mestá sa spájajú s púšťou, Souks, ako aj obchodmi pohlcujú ľudí, ako aj čajy, ako aj Arak slúžia protijedám za suchosť.

Tu natáčali časť hry Thrones! Essaouira!
Marrakech je zrejmým východiskovým bodom akéhokoľvek druhu cesty, ale robí si čas vidieť legendárne dún Saharan, ako aj veľký úsek pobrežia Stredozemného mora. Stará pobrežná pevnosť v Essaouire môže byť známa aj potom, čo sa objavila v hre trónov.

Šťastie!
Konzervatívne sa obliekajte, najmä ženy. Vrcholy skladovacích nádrží sú neprijateľné pre obe pohlavia, a navrhuje sa, aby ženy vždy chodili s kamarátom muža.

6. Mjanmarsko

V situácii ste sa niekedy pýtali, ako vyzeral starodávny život, zamierte do Mjanmarska, najmä v starovekom meste Bagan, ako aj objavte odpovede, ktoré hľadáte. Je to chrámové mesto – 69 km 2 s viac ako 10 000 budhistickými chrámami, pagodami a kláštormi. Je to také pôsobivé, ako pôsobivo.

Buďte však pripravení na to, aby ste to dostali. Okrem základného vybavenia cestovateľov nie je pre vás veľa, aby ste si užili pohodlie. Zariadenia sú vzácne a nočná scéna neexistuje. Stále však dostanete 11. až 13 rokovnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post