Ako zvládnuť život, jazyk a cestovanie s Tim Ferriss

zverejnený: 28/28/15 | 28. apríla 2015

Keď som učil angličtinu v Bangkoku, priateľ mi dal kópiu 4-hodinového pracovného týždňa nejakého muža menom Tim Ferriss. Zrejme to bola najpredávanejšia kniha. V tom čase som sa snažil prísť na to, ako rozšíriť svoje cesty, a môj priateľ si myslel, že kniha bude užitočná. Čítal som to a okamžite som zložil nápady. Bola naplnená užitočnými návrhmi na rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom, začatie vlastného podnikania a života v čase bohatosti na čas. Kniha mala hlboký vplyv na moje myšlienky o živom živote. Okamžite som pochopil, prečo bola kniha (a stále je) tak úspešná.

Mnohí z vás pravdepodobne počuli o Timovi a jeho práci. Jeho knihy boli viackrát najpredávanejšími predajcami #1 a často sa považuje za pôvodného dizajnéra životného štýlu a hacker Life.

Od prečítania jeho knihy v roku 2007 som pokračoval v čítaní Timovej práce, bol som uvedený na jeho webových stránkach a pri niekoľkých príležitostiach som sa s ním stretol (prvýkrát som sa snažil „fanúšik“). Dnes som nadšený, že sa môžem podeliť o rozhovor, ktorý som s ním urobil, kde hovoríme o cestovaní, jazykoch a jeho televíznej relácii!

Nomadic Matt: Ste známy pre všetky svoje „4-hodinové“ knihy, ale pre tých, ktorí vás nepoznajú, môžete nám dať trochu zázemia na seba a ako ste sa k tomu dostali?
Tim: Určite. Vyrastal som na Long Islande, potkanom chvoste a na všetkých. Nejako som skončil v Princetone, ktorý študoval neurovedy a potom na východoázijských štúdiách. Absolvoval som v roku 2000 a zamieril som do San Francisca, aby som založil miliardy na začiatku, ktorý sa rýchlo implodoval. Založil som vlastnú spoločnosť Sports Nutrition Company.

Moja priateľka ma však opustila a ja som mal nervózne zrútenie, čo ma viedlo k opusteniu USA a cestovania po celom svete po dobu 18 mesiacov. Vtedy som prepracoval svoj život, ktorého základ vytvoril 4-hodinový pracovný týždeň.

Odmietlo ho 27 vydavateľov, potom zasiahla a zostala na zozname bestsellerov New York Times 4 a viac ako 4 rokov. O niekoľko rokov neskôr som stále nadšený cestovaním a ukážkou ľudí, ako dobyť strach.

Môj najnovší projekt, televízna relácia s názvom Tim Ferriss Experiment, skúma, ako dobyť starosti a zvýšiť rýchlosť učenia 10 -krát. Natáčal a upravil ten istý tím ocenený Emmy za Anthony Bourdain (Zero Point Zero).

Inšpirovali ste sa, aby ste napísali 4-hodinový pracovný týždeň, pretože ste sa vydali na veľkú cestu po celom svete, takže sa poďme trochu cestovať. Prečo cestujete?
Cestujem, aby som otvoril svoju vlastnú myseľ, spochybňoval svoje predpoklady a učil som sa. Nemôžete pochopiť alebo oceniť svoju vlastnú kultúru bez toho, aby ste zažili iné kultúry.

Jazykové vzdelávanie, ktoré som sa kedysi považoval za „zlé“, je tiež nevyhnutné pre druhú dušu. Poskytuje vám nový a lepší objektív pre celý svet. Ako povedal Ludwig Wittgenstein, „hranice môjho jazyka sú limity môjho sveta.“

Rovnako ako vy, aj ja som bol silne ovplyvnený knihou nášho priateľa Rolfa Potta Vagabonding. Myslíte si, že vo svete života hackerov a efektívnosť sa zabudla estetika pomalého cestovania?
Ak neustále dostávate upozornenia smartfónov každých päť minút, je nemožné cítiť sa nezaujímané alebo nereaktívne. Takže si nemyslím, že sme toľko „zabudli“ na umenie pomalého cestovania, pretože sme sa nepravdivo presvedčili, že nemáme čas. To je nezmysel. Ak nemáte čas, nemáte priority. Chýba nám pozornosť, nie čas. Existujú jednoduché kroky, ktoré to pomáhajú opraviť, napríklad z toho, aby sa vaše soboty stali napríklad „bez obrazovky“ deň.

Váš nový projekt je o tom, že sa učíte nové veci. Povedzte nám o tom.
Experiment Tim Ferriss je niečo ako Mythbusters vyhovuje Jackassovi. Cieľom je dať divákovi nástroje 10 -násobku svojej vzdelávacej kapacity, a to všetko a zároveň baviť akciami.

V každej epizóde sa tlačím na bod zlomu, snažím sa naučiť notoricky potrestanie zručností-surfovanie, profesionálny poker, brazílsky jiu-jitsu, parkour, jazyky atď.-za každý týždeň.

Za každú zručnosť som spolupracoval s najlepšími a mnohými neortodoxnými inštruktormi na svete (Laird Hamilton, Marcelo Garcia, Stewart Copeland atď.), Ktorý ma trénuje na poslednú rukavicu. Nie vždy vyhrám a sú tu nejaké veľkolepé zranenia a katastrofy, ale ukážem vám, ako replikovať prielomy.

Mantra show je „nemusíte byť nadľudský, aby ste dosiahli nadľudské výsledky … Potrebujete len lepšiu súpravu nástrojov.“ It was a brutal show to film. lots of literal blood, sweat, and tears… all caught on video camera of course!

I funded a lot of my original trip playing poker, so I was pleased to see that episode. What was the most interesting thing you discovered playing poker?
The many interesting thing about poker was the value of “selective aggression” and how a few tricks can help you hold your own, even against pros. the most essential first step was realizing the power of a “fold or raise” game plan, where you “call” practically never, and you fold (throw your cards away) 70% or much more of the time. You have to have the patieNCE Zložiť hodinu priamo pred akoukoľvek akciou. Potom, ak máte „karty, ktoré môžete priniesť do vojny“, neukazujete milosrdenstvo s agresiou a veľkosťou stávky.

Jazyk je zásadný pre cestovanie a viem, že ste strávili veľa času učením jazykov. Ako početné hovoríš?
Študoval som 10 plus, ale v súčasnosti sú moje najlepšie jazyky Japonci, španielčina, mandarínska čínština (čo je v podstate Pekingový dialekt) a angličtina. Ak budem mať dva týždne na prípravu, dokážem zadržať základy v nemčine, taliančine a niekoľkých ďalších.

Je nevyhnutné mať na pamäti, že v 9. ročníku som prestal španielsky, pretože som dospel k záveru, že som „zlý v jazykoch“. Existujú hackery na tieto veci.

V jednej epizóde experimentu Tim Ferriss sa musím naučiť Tagalog (Filipino) za 3-4 dni dosť dobre na to, aby som mohol urobiť živý televízny rozhovor v Tagalogu. Neodporúčam to šialené hazardné hry, ale táto epizóda vám ukazuje, čo je ľudský mozog schopný, vrátane mnohých pamäťových techník, ktoré môžu získať 2-10-násobnú slovnú zásobu.

Ako sa naučíte toľko, tak rýchlo? Existuje 4-hodinový jazykový trik, ktorý môžu ľudia použiť? Čo môže urobiť, aby každý deň cestujúci chodil do Talianska na dva týždne?
Absolútne. Po prvé, to, čo študujete, je oveľa dôležitejšie ako to, ako študujete. Inými slovami, musíte študovať bežné, vysokofrekvenčné slová, aby ste čo najviac využili z najmenších hodín. Páči sa mi> www.vis-ed.com Flash Cards, ako sa vyrábajú. Pokiaľ však ide o poradie, urobil by som:

Začnite používať úplne bezplatnú aplikáciu Duolingo okamžite, aby ste boli oveľa pohodlnejší so základnými slovami, štruktúrou a výslovnosťou.

Súčasne sa naučte Mnemononické nástroje, ako je metóda Linkword od Gruneberga, čo vám pomôže absorbovať oveľa viac slovníka. Spoločnosť Memrise využíva dobrú maškróna a tu je ich taliansky kurz.

Zaviažte sa na 10-20 kariet www.vis-ed.com za deň týždeň pred cestou a každý deň v krajine. Udržujte ich vo vrecku na prestoje (napr. Čakanie v riadkoch, dochádzanie atď.)

Získajte osamelú frázovú knihu Planet a zapamätajte si aspoň 10 obľúbených fráz, vrátane jedného absurdného, ​​aby sa miestni obyvatelia smiali. Niečo ako „Ste alergický na lamy?“ Alebo čokoľvek funguje skvele. To vám urobí veľa priateľov.

Zvážte pozeranie amerických filmov alebo televízie, ktoré dobre poznáte … s vybranými titulkami. Urobte to najmenej štyri noci týždenne dva týždne pred odchodom. Tu je kreatívny spôsob, ako ich nájsť: Stačí vyhľadať YouTube alebo Google „[Názov televíznej relácie alebo filmu] sub ita“ Ak ste technika, môžete tiež vyskúšať stránky, ako sú TV titulky.

Ak chcete získať agresívne a vyzdvihnúť veľa konverzácií a idiomatických výrazov, v tomto prípade by ste si mohli kúpiť populárnu komiksovú knihu, ako je jeden kus v angličtine aj v cieľovom jazyku, v taliančine.

Na druhej strane, čo by nemali robiť? Akými chybami ste urobili chyby, ktorým by sa mali vyhnúť?
Nepoužívajte materiály, ktoré by ste vo svojom rodnom jazyku nevyužili. Ak by ste nečítali finančné časy v angličtine, prečo by ste to na Zemi vyskúšali v španielčine alebo japončine? Zvracať.

Vráťte sa späť k svojej knihe 4HWW, prečo si myslíte, že to tak veľa rezonovalo s ľuďmi? Očakávali ste takú obrovskú reakciu? Naznačujem, že ste považovaní za otca hnutia „Umiestnenie nezávislého/životného štýlu“.
Nikto neočakával, že 4HWW bude mať vplyv, ktorý to urobil. Stále som ohromený a pokorný. Najbežnejšou spätnou väzbou, ktorú dostanem, je niečo ako: „Pracoval som na pracovnej stanici v meste, ktoré som toleroval (v najlepšom prípade), a teraz prevádzam svoju vlastnú spoločnosť z notebooku na úžasných miestach, ako je Kostarika alebo Thajsko.“

Doslova desiatky nespočetných ľudí mi to oznámili. Je to veľmi potešujúce a stále sa musím stlačiť.

Niekoľko mojich čitateľov malo otázky, ktoré som chcel zdieľať. Toto je od Jennifer: „Keby ste to mohli urobiť znova, čo by ste urobili inak?“
Začal by som meditovať skôr. Môžem sa rýchlo hnevať a držať zášť oveľa viac, ako by som mal. Zdá sa, že muži v mojej rodine majú pomerne krátke poistky. Meditácia to veľa zmierňuje. Používam transcendentálnu meditáciu, ale Vipassana a ďalší sú skvelí.

Navrhujem začať so sprievodnými meditáciami, či už v aplikácii, ako je priestor alebo pokoj, alebo zvuk na webe ako samharris.org.

Toto je z iného Matta: „Čo vám znamená hľadanie šťastia?“
To veľa neznamená. Prenasledoval som „šťastie“ a toto slovo používal dlho, ale myslím si, že je to väčšinou strata času.

„Šťastie“ je nadmerne využívané na mnohých miestach, že naznačovanie sa stalo nejasným. Súhlasím s Nathaniel Hawthorne, ktorý povedal: „Šťastie je ako motýľ, ktorý, keď je prenasledovaný, je vždy mimo nášho uchopenia, ale ak si potichu sadnete, môže na vás vystúpiť.“

Mám sklon prenasledovať to, čo ma vzrušuje, a tým zvyčajne skončím veľmi šťastný. Nezdá sa, že by to nefungovalo naopak, aspoň nie pre mňa.

Takže preto, že sme cestovná webová stránka, skončme s niektorými otázkami na cestovanie blesku:

Okno alebo ulička? Ak je to nočný let, určite okno. V opačnom prípade vždy ulička.

Aká je tvoja obľúbená krajina? 1.: my (nebolo to tak vždy), 2nD: Japonsko, 3.: Argentína.

Aká je jediná cestovná položka, ktorú vždy balíte? „Rad valček“ na vyvalenie mojich nôh a predlaktia.

Hostely alebo hotely? Ani. Apartmány najmenej 1-2 týždne, kedykoľvek je to možné. Airbnb to uľahčil, dokonca aj pre kratšie pobyty.

Ste na letisku odložené a môžete ísť kamkoľvek na svete. Kam ideš? Maldivy! Pokiaľ milujem potápanie (čo by som tam urobil), rád by som navštívil skôr, ako bude celé miesto pod vodou.

Celá sezóna experimentu Tim Ferriss je teraz k dispozícii na sledovanie nadmerného sledovania (existuje v týchto dňoch skutočne iný spôsob, ako niečo pozrieť?) Na iTunes na iTunes.com/timferriss. Tu je príves:

Na jeho blogu nájdete aj Tim, 4-hodinový pracovný týždeň.

Zarezervujte si cestu: logistické návrhy a triky
Zarezervujte si svoj let
Nájdite lacný let pomocou SkyScanner. Je to môj obľúbený vyhľadávací nástroj, pretože vyhľadáva webové stránky a letecké spoločnosti po celom svete, takže vždy viete, že žiadny kameň nezostane nezostáva.

Zarezervujte si ubytovanie
Svoju hostel si môžete rezervovať s Hostelworld. Ak chcete zostať niekde inde ako v hosteli, použite Booking.com, pretože neustále vracia najlacnejšie ceny za penzióny a hotely.

Nezabudnite na cestovné poistenie
Cestovné poistenie vás chráni pred chorobami, zraneniami, krádežou a zrušením. Je to rozsiahla ochrana v prípade, že sa niečo pokazí. Nikdy som nešiel na výlet bez toho, pretože som ho v minulosti musel používať mnohokrát. Moje obľúbené spoločnosti, ktoré ponúkajú najlepšie služby a hodnotu, sú:

Safetywing (najlepšie pre všetkých)

Zaistite moju cestu (pre tých nad 70 rokov)

Medjet (pre ďalšie pokrytie evakuácie)

Ste pripravení rezervovať si cestu?
Pozrite sa na moju stránku zdrojov, kde nájdete najlepšie spoločnosti, ktoré môžete použiť pri cestovaní. Uvádzam všetky tie, ktoré používam pri cestovaní. Sú najlepší v triede a nemôžete pokaziť ich pomocou ich cesty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post