Colorado Springs: V akomkoľvek počasí

, ktoré sa dostávajú okolo južnej polovice E470, južne od Aurora, vodiči často vidia zreteľný tvar vrcholov Pikes, ktorý stojí sám na juh. Pomenovaný pre Zebulon Pike, ktorý sa vydal z sútoku rieky Arkansas a Fountain Creek v Pueble, sa pokúsil o vrchol veci v roku 1806. Ten chlap to nikdy neurobil. (Málokto sa podarilo vyšplhať sa na vrchol, v zime, sledujúc žiadnu skutočnú stopu, s malými v ceste výstroja.)

Región Pikes Peak, ktorý zahŕňa Colorado Springs a Manitou Springs, stále láka cestujúcim. Pre mnohých nováčikov je Colorado Springs to, čo očakávali, že nájdu v Denveri – mesto zastrčené do úpätia, správne zasiahnuté proti horám. Očakávatelia sa očakávajú, že Denver je len pochovaný v snehu. Aj tu odvádza Colorado Springs lepšiu prácu pri vybavovaní zákona. Springs sú vyššie a vidia takmer dvakrát toľko snehu ako hlavné mesto štátu. Preto, keď naplánujete výlet do časti Pikes Peak v štáte, musíte mať trochu viac na vedomí počasia. S ohľadom na to sme rozdelili našu itinerár do outdoorových aktivít na slnečné dni a spôsoby, ako uniknúť nestálej prírode prírody.

Zábavné počasie
Rovnako ako väčšina Colorado, aj pramene vidia viac dní slnka ako nie … oveľa viac. Dokonca aj v zime môžete často počítať s teplom slnka, aby ste z vzduchu vzali horké chladenie. Okrem prechádzky v centre mesta Manitou Springs alebo nakupovanie v Old Colorado City má oblasť Colorado Springs viac ako spravodlivý podiel na outdoorových aktivitách, najviac otvorených po celý rok. (Veci spomaľujú turistov v „mimo sezónu“, takže zavolajte dopredu skôr, ako naplánujete deň aktivít okolo ktorejkoľvek z nasledujúcich.)

Pikes Peak –

Možno ste už počuli staré príslovie: „Existuje veľa ciest na vrchol hory.“ Ktokoľvek tento raz vytvoril, mohol mať na mysli vrchol Pikes. Pri 14 115 stôp však žiadna z ciest nie je hračkou. Mnoho cestujúcich jazdí na vrchol na diaľnici Pikes Peak. Iní to kopajú po chodníku z Colorado Springs (alebo kratšia cesta z druhej strany hory). A ešte iná vezmite dodávku a potom jazdite na horských bicykloch späť dole. Moja najobľúbenejšia cesta hore je Pikes Peak Cog Railway. Bez ohľadu na to, ako sa tam dostanete, nezabudnite vyskúšať šišku v jedálni a buďte pripravení začať chýbať kyslík. Je to vyčerpávajúce len prechádzky.

Záhrada bohov –

Severozápadne od mesta, zasadené proti horám (a dosť blízko Manitou Springs), sa týčiace červené skaly záhrady bohov priťahovali celé generácie. Priľahlý návštevník a prírodné centrum rozprávajú príbeh (geologické, ekologické, historické a archeologické) parku. Vo vnútri si môžete kúpiť vstupenky na krátky film HD na záhrade, ale to je len kontext. Aby ste skutočne ocenili park, prejdite si a vystúpte z vozidla čo najčastejšie. Mnoho ciest je spevnených a slučky sú dosť rozmanité, aby sa deti z malej túry nebudú opotrebovať. Ďalšie cesty vás odvádzajú z chodníka a vyššie a ponúkajú skvelú scenériu pre fotografie. Cez víkendy často nájdete horolezcov, ktorí škálujú niektoré skaly. Dávajte pozor na vyváženú skalu. Deti milujú lezenie okolo tohto neisto posadeného balvanu.

North Cheyenne Cañon Park –

Južne od nás 24 (cesta, ktorá vedie k Manitou Springs), North Cheyenne Canyon ponúka viac outdoorových dobrodružstiev, hoci je to výrazne drsnejšia povaha, ako nájdete v záhrade bohov. Cesta po kaňone je dosť krásna. A zastávka v Helen Hunt Falls je prospešná. Ak sa vám páči viac ako natiahnuť nohy, Columbine Trail vedie po kaňone. Začnite svoju návštevu v Starsmore Discovery Center pri vchode do parku.

Sedem vodopádov –

V neďalekom južnom Cheyenne Canyon je ďalšou populárnou turistickou zastávkou. Sedem vodopádov je obchodná operácia a účtujú úpravu sumy za návštevu tohto prírodného zázraku. Ale ak ste nikdy predtým nevideli pády, stojí to za to. Pri jej hlave rieka, ktorá vyrezala kaňon, dramaticky vytvára sedem rôznych vodopádov. Je takmer nemožné získať celý pohľad bez toho, aby ste sa dostali do vyššej nadmorskej výšky. Existujú schody, ktoré vedú k vyšším chodníkom, ale majú tiež výťah v stene kaňonu, ktorý vás zavedie na platformy s vyšším sledovaním. V horúcich letných dňoch je kaňon chladný a zatienený a je skvelým miestom na zastavenie a chytenie nejakého koncesného občerstvenia.

Zoo Cheyenne Mountain –

Jedným z pokladov Colorado Springs je Cheyenne Mountain Zoo posadená na boku hory Cheyenne (s výhľadom, mimochodom legendárneho hotela Broadmoor). Deti jednoducho milujú žirafy. Z platformy môžu rodiny ručne kŕmiť žirafy. K dispozícii je tiež vták, kde deti čakajú s návnadovými tyčinkami nanuky, aby malé vtáky pristáli a kŕmili. Nie sú to často deti môžu zažiť zvieratá tak blízke a osobné. Vždy sme ocenili reprezentatívne zvieratá z skalnatých hôr – Huge Bears,nullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post