Sunshine Coast sa týka Sydney a šumivú noc v kine

Ahoj február! Odkiaľ si prišiel? Práve ste vyzerali ako nejaký mesiac magický trik.

Nie, že som smutný, že ťa vidím. Postupom mesiacov si myslím, že Feb je jedným z tých dobrých. Krátko, k bodu (aj keď je to o deň dlhší ako tento rok), február má intenzitu, že mnoho mesiacov chýba.

Na severnej pologuli je to často najchladnejší mesiac pred jarom. Tu na juhu je to zvyčajne najhorúcejšie z 12. A skutočne je to začiatok roka pre všetkých, však? Január je len praktický beh.

Pokiaľ ide o túto týždennú edíciu, rovnako ako február to všetko balíme.

Odobeujeme niektoré z najlepších produktov spoločnosti Queensland’s Sunshine Coast a dozvieme sa o tom oveľa viac pred našou cestou v auguste (viac o tom neskôr) a zároveň skontrolujeme nový hotel Sydney.

Tiež sa snažíme vyskúšať novú spoluprácu s Sunshine Coast a Tim Tams!

Je tu nový bar Sydney, ktorý sme našli, nový pivovar a nové vinárstvo. A potom ideme do Croser Lounge v kine Westpac Open Air.

Povedal som ti, že je to rušné.

Dúfame, že sa vám v tomto týždennom vydaní potešíte.

Na zdravie – Jim a Christina XX

Tento obed sme s Christinou prišli do Potts Point na dátum obeda v Spicers Potts Point.

Uprostred veľmi peknej ulice Victoria, dobre späť od kríža, Spicers Potts Point a jeho ozdobený biely balconied frontage je vzácnosť.

Toto zastrčené malé ústupky je skutočným klenotom a tak diskrétne, najskôr sme prešli priamo okolo. Tieto korenisti sa skrývajú za listami svojej ulice lemovanej stromami a vo vnútri naznačujú rovnakú očarujúcu, ale veľkú homolu, ktorú naznačuje z vonkajšej strany.

Zvyčajne tieto Spicers nemá obedné alebo večere a nie je reštauráciou. Dnes sa však tešíme osobitnou pozornosťou návštevy Sunshine Coast – cestovného ruchu pre pravdepodobne jednu z najviac podceňovaných častí východného pobrežia Austrálie.

Pre začiatočníkov je táto ruža z Vineyard Flame Hill v Montville mimoriadna.

Keď uvažujete o Queenslande – najmä tým ešte viac na severe, červené víno nie je niečo, na čo by sa okamžite pramení. Tento Bambino Rosé a Flame Hill’s Fiano a Barbera sú však vynikajúce.

Dnes sme na kulinárskom milosrdenstve jedného z kuchárov Spicers’s Kingpin – Cameron Matthews.

V súčasnosti so sídlom v reštaurácii Hunter Valley’s Éremo ako výkonný šéfkuchár, dnes prišiel do Sydney, aby nám ukázal niektoré z najlepších produktov pochádzajúcich z pobrežia Sunshine.

Začneme s vstupom húb Moooolaba Squid a Mountaintop, tiež z Montville. Chobotnica je taká jemná, huby také svieže a šéfkuchár Cameron také zručné, že textúry a príchute vynikajúco kombinujú. Toto je úžasné jedlo.

Spolu s hubami a chobotnicami sme objavili makadamie, nafúknutú divú ryžu a čierny sezam.

Sieť sa vyskytuje vo forme fantastického prosciutto v štýle Wagyu z Maleny, s chrenovou emulziou, grilovanou jarnou cibuľou a kuracím mäsom.

Kým sme sa zastrčili, počujeme od návštevy generálneho riaditeľa Sunshine Coast Simon Latchford. Hovorí nám niektoré fascinujúce veci, ktoré sa dejú na pobreží Sunshine, ako obrovská prestavba na letisku Sunshine Coast.

S novou dráhou, ktorá z nej urobí najnovšie medzinárodné centrum v Austrálii, sa slnečné pobrežie chystá tento rok vidieť veľa zmien. Nová dráha sa má otvoriť v máji.

Simon nám hovorí o mnohých ďalších vzrušujúcich vývojoch na pobreží Sunshine. Od nových strešných barov a taphouses po hotely s bleskami a luxusnými funkciami.

Osobne som tiež zistil, že cena za cenu Best Wellness Medspa v Austrálii za cenu Ikatan Medspa v Noose je veľmi vzrušujúca. Pred pár rokmi som išiel do Ikatan Medspa a miloval som ho.

Gratulujeme, chlapci. Zaslúžený.

Ale veľa vzrušujúcich je počuť o návrate kurátorskej dosky tento rok. V druhom roku tento festival potravín prechádza od 6. do 9. augusta a predstavuje miestne produkty v lige s fantastickými mysľami profesionálnych kuchárov.

Tento obed je do značnej miery predohra tohto festivalu.

Celý program bude v marci, takže si pozrite tento priestor-predpredajné lístky vyjdú približne v rovnakom čase.

Veľmi sa teším, že tento rok budem na pobreží Sunshine na Currated Plate. Uvidíme sa tam!

Ďalšou vzrušujúcou správou je, že Tim Tams sa spojil so Sunshine Coast, aby vytvoril celkom najchutnejšiu iteráciu mojej preferovanej čokoládovej sušienky: Sunshine Coast Strawberries and Cream.

Dajte si pozor na toto špeciálne obmedzené vydanie. Nebudú trvať dlho … nie, ak sa k nim dostanem ako prvý!

Vezmeme si niektoré z týchto chutných hlupákov domov, spolu s niekoľkými ďalšími výbermi sústruhov z pobrežia Sunshine. Tieto Buderim Dark Choc Ginger Snacks tak ľahko zmiznú!

Dostávame tiež nejaké ďalšie miestne produkty, ktoré si vezmú domov – ďalšia chuť toho, aký bude tento rok kurátorský tanier.

Vynikajúce chutneys, makadamia občerstvenie a štýlové čaje sa budú predstavovať na festiváchAl.

Dúfam tiež, že je to omnoho viac tohto Chocka v štýle Rocky Road od Kokopoda. Je to vynikajúce. Dokonca by som to postavil proti receptu Rocky Road nášho suseda – ale nehovorte to!

Tiež zachytime niekoľko zostávajúcich pivníkov z obeda – výhody, že sme posledný odchod! Fiano Flame Tree je skutočným víťazom a v súčasnosti je zaujímavá populárna odroda vo Veľkej Británii. Teší nás, že je to aj červené víno, ktoré sem prichádza.

Máme tiež časť jablčného muštu Sunshine Coast, ktoré sa nemôžem dočkať, až budem mať oveľa viac. Existujú aj plechovky Maleny Lager Brouhaha Brewery, z ktorého som veľmi potešený. Taká krásna kvapka-bohatá a plná telesná pre ležiak, ale úžasne osviežujúca.

Po obede sa s Christinou nemôžeme pomôcť; Priamo oproti Potts Potts je Butler.

Tento bar je celkom prekvapením, keď jeho malé diskrétne priečelie vedie k hlbokému, trojúrovňovému zariadeniu s verandou, ktorá sa pozerá na Woolloomooooo a mesto.

Je to populárne miesto, ale zachytíme stôl skôr, ako sa tu veci príliš zaneprázdňujú a prepašujeme sa do drzých martini (dokonale vyrobených) a pohára ruže. Môžeme alebo možno nekúpili misku hranoliek.

Spravili sme. Boli úžasní!

Určite je potrebné mať na pamäti, ak hľadáte chladný priestor s vonkajším a vnútorným sedením. Nápoje sú skvele vyrobené a všetko jedlo, ktoré sme videli okolo nás (rovnako ako hranolky, ktoré prišli k nášmu stolu), vyzeralo tiež vynikajúco.

Dnes večer sme sa dostali cez botanické záhrady do kina Westpac Open Air Cinema na stoličke pani Macquarie. Je to sezónne miesto, ktoré už niekoľko rokov chodí, ale nikdy sa to nudí. Aké miesto!

Ešte lepšie je však, že sme tu, aby sme sa pozreli na Croser Lounge – vyhradenú VIP oblasť, ktorú hosťuje najlepšie austrálske šumivé šumivé šumivé. Z tohto vyvýšeného hľadiska získate bezkonkurenčné výhľady na prístav a všetky jeho najlepšie vlastnosti, nehovoriac o niektorých najlepších ľuďoch, ktorí sa pozerajú okolo.

Aktualizáciu letenky Croser Lounge si môžete kúpiť tu.

Aby sme sa dostali na základe vecí, sme tu v Croser Lounge s našim kamarátom RAF z cestovného životného štýlu a jeho krásnou priateľkou Sophie Benbow.

Nič také, ako si užívať pohár alebo dva vynikajúce bubliny s dobrými ľuďmi.

Keď slnko zapadá, pripravujeme sa na cestu na naše špeciálne vyhradené sedadlá v kine s otvoreným vzduchom v sekcii Croser. Ale vždy je čas na jednu oveľa rýchlejšiu fotografiu!

Pohľad na obrazovku, ktorá sa zdá, že vstane z vody, nikdy nezostarne. Všetci zrazu sú veľmi nadšení a ponáhľa sa na svoje sedadlá.

A keď svetlo mizne zlato za mestom, červená obrazovka sa týka života.

Nielenže Croser robia úžasné šumivé a ponúka nám dnes večer s najlepšími sedadlami v dome v kine Open Air, ale momentálne prevádzkujú aj pozoruhodného zbierania finančných prostriedkov.

Do 22. februára 2020 organizuje Croser sociálnu súťaž o šance vyhrať výlet do Adelaide Hills.

Ako budete vedieť, Adelaide Hills nedávno ovplyvnili Bushfires – Croser poskytuje túto cenu ako súčasť svojej pokračujúcej podpory komunity a povzbudzuje cestovný ruch a výdavky v oblastiach, ktoré ju najviac potrebujú.

Ak chcete vstúpiť, všetko, čo musíte urobiť, je podeliť sa o fotografiu svojho „Croser Moment“ v kine Westpac Open Air s pohárom alebo fľašou Croser.

Veľa štastia. Adelaide Hills potrebuje všetku pomoc, ktorú môžeme poskytnúť, takže sa zúčastnite.

Dúfame, že ste sa v tomto týždennom vydaní potešili. Uvidíme sa nabudúce.

Na zdravie – Jim a Christina XX

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post