THE 7 best HOSTELS IN AUSTRALIA

Updated: 3/23/22 | March 23rd, 2022

I love Australia. It’s one of my favorite countries in the world. I’ve been going there for over a decade and have crossed the country more times than I’ve crisscrossed my own country. I’ve stayed in countless hostels throughout Australia. some of them were great, some of them were terrible, some of them were just OK.

I’ve been visiting Australia for a decade and have stayed in dozens upon dozens of hostels around the country. There are a lot of things to consider when selecting a hostel. The top four when picking the best hostel in Australia are:

Location – Cities here are big and they can take some time to get around. pick a place that is central to the sites and nightlife you want to see. All the hostels listed here are in central locations.

Price – In Australia, you really get what you pay for, so if you go with a really low-cost one, you’re probably going to get a hostel that is small, cramped, and doesn’t offer terrific service.

Amenities – pretty much every hostel in the country offers free Wi-Fi, and most have a free breakfast, but if you want more than that, be sure to do your research to find the hostel that best meets your needs!

Staff – All the hostels listed here have outstanding staff! They are super friendly and knowledgeable. even if you don’t end up staying at one of the places listed below, be sure to look up reviews to ensure you end up somewhere where the staff is valuable and friendly! They can make or break a hostel!

To help you plan your trip, here is my list of the hostels in Australia that I like the most. If you don’t want to read the longer list below, the following hostels are the best in each category:

Best Hostels in Australia

Best Hostel for budget Travelers: Gilligan’s
Best Hostel for Solo female Travelers: Wake Up!
Best Hostel for digital Nomads: Kimberly Travelers Lodge
Best Hostel for Partying: Gilligan’s
Best overall Hostel: Base St. Kilda

Want the specifics of each hostel? Here’s my comprehensive list of the best hostels in Australia:

Price legend (per night)

$ = Under 25 AUD

$$ = 25-35 AUD

$$$ = Over 35 AUD

1. Base St. Kilda (Melbourne)

Base, an Australian hostel chain, is like the McDonald’s of hostels. You get full but you’re not really satisfied. Yet they outdid themselves with their Melbourne hostel, which is my favorite hostel in Australia. The bar is lively every night, and there are BBQs and events during the week. Moreover, the rooms and bathrooms are really nice and always clean. The bar is open 7 nights a week, with rotating daily drink and food specials.

They also have a travel desk, recruitment and jobs desk, and free daily activities. since people come here to party, everyone is very social and looking to interact. Within moments of my arrival, I had a group of pals to spend time with. I went there during my first trip to Australia and went back this year to see if it was still good. It did my memories justice.

Base St. Kilda at a glance:

$$

Lively bar for hanging out and mingling

Organizes lots of events and activities

Great place for meeting people

Beds from 32 AUD, private rooms from 95 AUD.

Book Base St. Kilda here!

2. Wake Up! (Sydney)

Zobudiť sa! is, in many ways like a backpacker hotel. With its eight floors, hyper-trendy and clean look, and small common areas, you might think it would be hard to meet people. The large size does make it sort of hard to meet people outside the common areas or your room, but the big bar downstairs (biggest night is Monday) lets you meet all the people you see coming and going. I really liked my time there and I especially enjoyed the high water pressure in the showers and uncreaky beds.

The hostel is located just next to the central station in Sydney, so it’s easy to get to and from the airport. The only downside is that it’s more expensive than the cheaper options in King’s cross so you might want to “splash” out for this one because it’s not cheap!

Zobudiť sa! at a glance:

$$$

Great bar for socializing and meeting people

Convenient location near central station

Discounts for booking direct

Beds from 38 AUD, private rooms from 100 AUD.

Book Wake Up! Sydney here!

3. Aquarius Backpackers (Byron Bay)

I stayed at this place one Christmas and fell in love with it. They do such a good job at getting people to talk to each other, with plenty of games to play, and in general just a really friendly atmosphere.

There’s a free (small) meal every night and they organize a substantial BBQ lunch on Sundays. It’s close to the beach and the center of town, and there’s free Wi-Fi in communal areas (not the rooms though). The dorms are cleaned typically but the beds won’t win any major awards.

Aquarius Backpackers at a glance:

$$

Fun, social atmosphere

Organizes of activities (communal meals, BBQs)

Pool for hanging out and relaxing

Beds from 28 AUD, private rooms from 70 AUD.

Book Aquarius Backpackers here!4. Hostel a letovisko Gilligan’s Backpacker (Cairns)

Tento obrovský hotel/hostel je miestom, kam idete, ak chcete párty v Cairns. Izby sú v poriadku. Majú klimatizáciu a postele sú pohodlné, ale bol som menej ako ohromený. Ale to, čo som miloval, bolo mnoho najmodernejších kuchýň, bezplatné vyzdvihnutie letiska, Wi-Fi a bazén s otvoreným palubným barom a obrovské obrazovky v oblasti vonkajšej krčmy!

Mal som tu veľa zábavy. Možno príliš veľa. Ťažko si zapamätať! Toto je pravdepodobne najlepší hostel v Austrálii.

Gilligan’s Backpacker Hostel and Resort na prvý pohľad:

$

Vibe na párty uľahčuje zábavu a stretnutie s ľuďmi

Zadarmo vyzdvihnutie letiska

Bazén a podstatná vonkajšia terasa na zavesenie

Postele z 18 AUD, priváty od 99 Aud.

Zarezervujte si Gilligan tu!

5. Nomads Noosa (Noosa)

Úžasný malý hostel, ktorý je iba 900 metrov od pláže. Všetky izby sú priestranné a prichádzajú s vlastnou kúpeľňou. K dispozícii je pekná tropická záhrada, komunálna kuchyňa, bar, bazén a dokonca aj volejbalový kurt. Je to jedno z najchladnejších, bezstarostných miest, v ktorých som zostal, a personál bol veľmi cenný a priateľský!

Nomads Noosa na prvý pohľad:

$$

Úžasná poloha priamo pri pláži

Bar, bazén a volejbalový súd na mieste

Bezstarostná atmosféra, takže je ľahké relaxovať a stretávať sa s ľuďmi

Postele z 29 AUD, priváty od 125 AUD.

Zarezervujte tu kočovníci!

6. Paradise Surfers Bunk (Gold Coast)

Táto lokalita na poschodí je v Surfers Paradise, prímorskom letovisku na austrálskom zlatom pobreží. Len na pár blokov od pláže a blízko barov a reštaurácií ste priamo v strede akcie. Späť v hosteli existuje veľa spoločných priestorov, ktoré sa môžu visieť a stretnúť sa s ľuďmi, vrátane bazéna, vírivky a slnečného žiarenia.

Bunkové postele sú takmer ako samostatné struky, so záclonami v oblasti súkromia, čítaním svetla a 2 zásuvkami, takže máte individuálne vybavenie dokonca aj v internáte. Všetky izby (vrátane internátov) majú vlastné kúpeľne a balkóny a je tu tiež obrovská kuchyňa hosťa.

Bunk Surfers Paradise na prvý pohľad:

$$

Vírivka, bazén a slnečník

Moderné podniky pod záclonami súkromia

Hosťovské kuchynské zariadenia

Postele od 28 AUD.

Rezervujte si bunk surferov Paradise tu!

7. HQ City Backpackers (Brisbane)

Ústredie City Backpackers je priamo v srdci Brisbane, neďaleko rieky, hlavnej stanice vlak/autobusu a centrum. Výhľady na mesto z obrovskej strešnej terasy sú veľkolepé a je tu aj strešný bazén.

Samotné izby sú celkom základné, ale majú všetko, čo potrebujete. K dispozícii je kuchyňa hosťa na varenie vlastných jedál a salónik v interiéri, keď potrebujete nejaký chladný čas na to, aby ste si sadli a niečo sledovali.

HQ mestské batohy na prvý pohľad:

$

Bazén

Veľa spoločného priestoru vrátane strešnej terasy a filmového salóniku

Hosťovská kuchyňa

Postele z 22 AUD, súkromné ​​izby od 75 Aud.

Zarezervujte si ústredie City Backpackers tu!

***
Keď sa pozriete na Austráliu, dôrazne odporúčam zostať v týchto neuveriteľných hosteloch. Dobrý hostel má pre mňa všetko o vybavení, zamestnancov, životnom prostredí a pohodlných posteli. Tieto hostely spĺňajú všetky tieto požiadavky (preto sú zvyčajne všetky plné – rezervujte vopred), preto zvážte rezerváciu jedného na ďalšiu cestu do pôdy pod!

Zarezervujte si cestu do Austrálie: logistické tipy a triky
Zarezervujte si svoj let
Na nájdenie lacného letu použite SkyScanner alebo Momondo. Sú to moje dva obľúbené vyhľadávacie nástroje, pretože vyhľadávajú webové stránky a letecké spoločnosti po celom svete, takže vždy viete, že žiadny kameň nezostane nezostáva. Začnite s Skyscannerom najskôr, pretože majú najväčší dosah!

Zarezervujte si ubytovanie
Svoju hostel si môžete rezervovať s Hostelworld, pretože majú najväčší inventár a najlepšie ponuky. Ak chcete zostať niekde inde ako v hosteli, použite Booking.com, pretože neustále vracia najlacnejšie ceny za penzióny a nízkonákladové hotely.

Nezabudnite na cestovné poistenie
Cestovné poistenie vás bude chrániť pred chorobami, zraneniami, krádežou a zrušením. Je to komplexná ochrana v prípade, že sa niečo pokazí. Nikdy som nešiel na výlet bez toho, pretože som ho musel v minulosti používať mnohokrát. Moje obľúbené spoločnosti, ktoré ponúkajú najlepšie služby a hodnotu, sú:

Bezpečnostné krídlo (pre všetkých pod 70)

Zaistite moju cestu (pre tých nad 70 rokov)

Medjet (pre ďalšie pokrytie repatriácie)

Hľadáte najlepšie spoločnosti, s ktorými ušetria peniaze?
Pozrite sa na moju stránku zdrojov, kde nájdete najlepšie spoločnosti, ktoré môžete použiť pri cestovaní. Uvádzam všetky tie, ktoré používam na ušetrite peniaze, keď som na ceste. Ušetrite vám peniaze, keď budete cestovať.

Chcete viac informácií o Austrálii?
Nezabudnite sa pozrieť na náš robustný cieľový sprievodca v Austrálii, kde nájdete ešte viac tipov na plánovanie!

Fotografické kredity: 2 – Základná Melbourne, 3 – Wake Up! Sydney, 4 – Kimberley Travelers Lodge, 5 – Backpackers Aquarius, 6 – Gilligan’s Backpacker Hostel and Resort, 7 – Nomads Noosa, 8 – Bunk Surfers Paradise, 9 – City Backpackers HQ HQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post